Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Manahan.com.tr sitesinde verilen tüm servisler Kuloğlu Mah. Ağa Hamamı Sokak 1/9 Beyoğlu İstanbul 34433 adresinde kayıtlı Manahan Gıda Turizm Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi unvanlı firmamıza (bundan sonra kısaca "Manahan Gıda" olarak anılacaktır) aittir ve Manahan Gıda tarafından işletilir.

Manahan Gıda, üyelik oluşturulması, Manahan.com.tr üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması, alışveriş işlemlerinin yapılması esnasında kullanıcı ve üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgilere (ad, soyad, firma adı, adres, telefon, vergi dairesi, kimlik numarası, e-posta adresleri gibi) erişebilmektedir. Aşağıda, bu bilgilerin gizliliği, korunması, işlenmesi ile ödeme işlemi esnasında sisteme girilen bilgilerin güvenliği ve ilgili diğer hususlarda benimsenen kurallar belirtilmektedir.

GİZLİ BİLGİLER
Manahan Gıda, Manahan.com.tr üzerinden üyelerin ilettiği kişisel bilgileri kanunla yetkili kılınan mercilerin talebi ve aşağıda özetlenen ve detayları "Kullanım Şartları” ve “Üyelik Sözleşmesi"nde sayılan amaçlar ve kapsam hariç olmak üzere gerçek ve tüzel üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi üyelerini tanımlamaya ve ödeme işlemlerini gerçekleştirmeye yönelik her türlü bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.
Karayolları Taşıma Yönetmeliği, Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun (“Kanun”), bu Kanun’a dayanarak çıkarılan yönetmelikler ve ilgili sair mevzuat ile öngörülen yükümlülükler çerçevesinde, Manahan.com.tr üzerinden sipariş ettiğiniz ürünün, tarafınıza gönderilmek üzere anlaşmalı kargo şirketine teslimi esnasında, isminiz, adresiniz ve telefon numaranız kargo şirketi ile paylaşılacaktır. Söz konusu bilgilerin belirtilen çerçevede kargo şirketiyle paylaşılması nedeniyle, Manahan Gıda’ya hiçbir sorumluluk atfedilemez.

Kullanıcı ve üyeler, Manahan.com.tr’ye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra üye tarafından güncellenen üyeye ait iletişim, demografik, coğrafi bilgilerini, kullanıcı ve üyelerinin Manahan.com.tr’ye erişimde kullandığı cihaz, tarayıcı, zaman, eriştiği sayfalar, IP adresi, siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan web sitesinin Internet adresi gibi bilgileri Manahan Gıda’nın sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru, pazarlama, istatistiksel çalışma gibi faaliyetlerle sınırlı olmak kaydıyla kullanabileceğini ve iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcı ve üyelerine iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunduğunu kabul ve beyan ederler. Üyeler bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen iletilerdeki linkleri kullanarak bildirim yapabilirler. 

Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

KAYIT VE GÜVENLİK
Üyeler, Manahan.com.tr ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendileri sorumludur, şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremezler. Aksi halde oluşabilecek veri kayıplarından, güvenlik ihlallerinden, donanım ve cihazların zarar görmesinden Manahan Gıda sorumlu tutulamaz. Üye veya üyenin oturum açma bilgilerinizi kullanan başka bir kişi tarafından yapılan alışverişlerde Manahan Gıda’ya yapılacak tüm ödemelerden üye sorumludur.
Manahan.com.tr'nin virüs ve benzeri amaçlı zararlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcı ve üyelerin, kendi virüs ve zararlı yazılım koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir.

ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
Manahan.com.tr Manahan Gıda'nın kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Manahan Gıda bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir. Manahan.com.tr'nin diğer internet-web sitelerine veya mobil uygulamalara bağlantı verdiği hallerde tüm kullanım ve işlemler için o sitelere ve uygulamalara ait gizlilik-güvenlik politikası ve kullanım şartları geçerlidir. Manahan.com.tr'den reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan diğer web sitelerinden ve uygulamalardan bilgi kullanımları, keza sitelerin ve uygulamaların etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Manahan Gıda sorumlu değildir.

MALİ BİLGİLERİN GÜVENLİĞİ
Manahan Gıda, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

Manahan Gıda kredi kartı mail order yönetmiyle tahsilat yapmamaktadır.

Tarayıcınızın adres çubuğunda bulunan kilit simgesi güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu ve her türlü bilginizin şifrelenerek korunduğunu, bu bilgilerin ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılacağını gösterir.

Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Manahan.com.tr'de bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli üçüncü şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil gerekli tüm mali bilgileri içerir.

Sistemimizdeki 128 bit SSL sayesinde kredi kartı bilgileriniz üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Sipariş işlemlerinin bütün aşamasında tüm bilgi alışverişi SSL güvencesi altındadır ve tüm veri akışı şifreli olarak yapılmaktadır. Bu, pratik olarak kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir. SSL güvenlik protokolü sayesinde Manahan.com.tr'ye verdiğiniz kredi kartı bilgileriniz şifrelenerek bankaya gönderilir ve bu işlem sırasında bu bilgilere bizim dahi ulaşabilmemiz mümkün değildir.

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir. Bu yöntemle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine verilen özel bir şifreyle onaylaması gerekir. SİTEMİZ'en yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Manahan Gıda’ya veya üçüncü şahıslara göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Manahan Gıda e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

YÜRÜRLÜK VE GEÇERLİLİK
Manahan Gıda işbu "Gizlilik ve Güvenlik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. "Gizlilik ve Güvenlik Politikası" hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
Manahan Gıda'n'ın "Gizlilik ve Güvenlik Politikası" ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için [email protected] adresine email gönderebilir, ayrıca Manahan Gıda'ya aşağıdaki diğer iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Ünvan: Manahan Gıda Turizm Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Adresi: Kuloğlu Mah. Ağa Hamamı Sokak 1/9 Beyoğlu İstanbul 34433
Telefon: +90 212 2522460
Faks: +90 212 2522430
E-posta: [email protected]
Mersis No: 0611064054900017 

Abone ol, iyi haberlerimizi ilk sen al.

Manahan Logo Vektör

Güvenlik Özelliklerikapat